Barion Pixel

Weboldalunk használatával jóváhagyod a cookie-k használatát a cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Elfogadom
Menü

Virágvíz ABC: Hogyan és mire használjunk virágvizeket?

Virágvíz ABC:  Hogyan és mire használjunk virágvizeket?

Sok felhasználónak problémát okozhat, a hirtelen megnövekedett választékunk kapcsán, melyik virágvizet válassza, és mire használja. Főleg, hogy egy adott felhasználási célra akár több virágvíz megfelelhet. Ezért csináltunk most egy rövid, kivonatos blogbejegyzést, melyben összeszedtük virágvizeink legfontosabb tulajdonságait, melyek segíthetnek a választásban.

A virágvizek, vagy más néven hidroszolok, aromavizek, nagyszerű növényi termékek, melyek csodákat művelnek a bőrünkkel. Olyan bőrápolók, amik tejesen természetesek, tiszták, mivel az illóolaj gőzdesztillációja során kerül befogásra az igazi hidroszol.  Mivel az összetevői forró gőzök voltak, amit egyetlen mikroorganizmus sem tolerál, így alapvetően sterilek is. Másrészt a virágvizek nem tartalmaznak mást, csak vizet és a növények leginkább vízben oldható részeit, valamint az illóolajok mikroszkopikus cseppjeit.

Általánosan elmondható a virágvizekről, hogy csodálatos bőrápoló és sebgyógyító hatással rendelkeznek. Ugyanakkor minden virágvíz hidratáló hatással rendelkezik, ezért nyáron különösen indokolt lehet a használatuk, de természetesen az év bármelyik részében alkalmazhatjuk őket. És szintén minden virágvízre jellemző sok illóolajjal szemben, hogy mint alacsony hatóanyag tartalmú oldatok alkalmasak a bőrön közvetlenül hígítás nélküli felhasználásra. Ez az a tulajdonságuk, amely a gyakorlati felhasználásuk szempontjából elsősorban megkülönbözteti őket az illóolajoktól. És ez teszi őket hihetetlenül egyszerűen használhatóvá, könnyen elérhetővé téve jótékony hatásaikat. Vágjunk is bele akkor a gyakorlati felhasználásuk témájába!

Hogyan használjuk a virágvizeket?

Egyrészt felhasználhatjuk napi bőrápolási rutinunk részeként tonizálásra.  Ez esetben miután alaposan megtisztítottuk a sminktől, szennyeződésektől a bőrünket,  használhatjuk a bőrtípusunknak megfelelő virágvizet. Ezeknek a frissítő vizeknek kettős szerepe van, egyrészt eltávolítják bőrünkről a szappan maradékokat, másrészt segítik a pórusok összehúzását is.  Emellett mindegyik virágvíz kifejti bőrünkre csodás gyógyító hatását is. De nézzük meg részletesen, termékekre lebontva, melyik virágvíz milyen bőrtípusra, vagy mely problémára legmegfelelőbb használni:

Virágvizek bőrtípusonként és probléma centrikusan listázva:

Római Kamilla: Megnyugtatja és kiegyensúlyozza a bőrt, alkalmas minden bőr típusra, különösen érzékeny és irritált bőrre ajánljuk. Gyulladáscsökkentő hatással is rendelkezik.

Damaszkuszi Rózsa: Kiváló nyugtató tulajdonságokkal rendelkezik, növeli a bőr nedvességtartalmát így száraz, érett és vízhiányos bőrre ajánljuk. Az illata alapján is sokan választják.

Neroli (Naracsvirág) virágvíz: Összehúzó hatása révén szabályozza a bőrünk olaj termelését, így elsősorban a fiatal, problémás zsírosodásra hajlamos bőr ápolására ajánljuk.

Levendula virágvíz: Enyhén összehúzó, antiszeptikus, és nyugtató hatású. Különösen alkalmas csípések, bőrirritációk és napégés gyógyítására.

Olasz szalmagyopár: Fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő hatással rendelkezik, ezért csípések horzsolások kezelésre is alkalmas. Emellett érett és ekcémás bőr kezelésre ajánljuk.

Bourbon geránium: Pórusösszehúzó, és segíti a sejtek regenerálását, bármely bőrtípushoz kiváló választás. Hormonkiegyensúlyozó hatása révén hatékonyan alkalmazható a  tinik problémás bőréhez is.

Labrador tea: Antioxidánsokban gazdag, tisztító és méregtelenítő hatásokkal rendelkezik, ugyanakkor nyugtat, és stimulálja az immunrendszert. Bőrtípus tekintetében elsősorban az érett és öregedő bőr számára kiváló választás.

Zöld mirtusz: Nagyon jó bőrmegújító és nyugtató tulajdonságokkal rendelkezik, ezért használhatjuk hegek kezelésére, illetve irritált, kipirosodott bőr esetén.

Melissa virágvíz: Kifejezetten a  problémás, irritált és ekcémás bőrtípus számára ajánljuk.  Emellett szintén alkalmas napégés és ajak herpesz kezelésére.

Kerti kakukkfű virágvíz: Antibakteriális, antivirális és gombaölő tulajdonságai révén bőrfertőzések kezelésére, akné és rovarcsípés kezelésére ajánljuk. Mélytisztító hatású,  a  tág pórusokat összehúzza, ezért nagyon jó ápolója a problémás bőrnek.

Orbáncfű virágvíz: Puhítja és tisztítja az arcbőrt. Zúzódások és napégés kezelésre is használható, nyugtató és antimikrobiális hatása révén.

Borsmenta virágvíz: Kiválóan használható általános frissítő, hűsítő testpermetként nyáron. Fájdalomcsillapító és hűsítő hatása révén ugyanakkor kisebb sérülések esetén enyhíti a fájdalmat, illetve segíti a fáradt lábaink megpihenését.

Balzsamos szuhar virágvíz: Sejtregeneráló és ránctalanító tulajdonságai révén az érett bőr ápolására ajánljuk. Pórusösszehuzó és baktericid tulajdonsága miatt pedig a problémás bőr ápolására is kiváló.

 

Végezetül pedig azt ajánljuk, érdemes a teljes termékleírásokat is elolvasni, ha van rá időd, mert teljesebb képet fogsz az egyes termékekkel kapcsolatban nyerni. Reméljük, segítettünk a virágvizek használatával kapcsolatban.

AromaManufaktura

Tartalomhoz tartozó címkék: blog bejegyzések

Keresés